Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILII:

zielonogórski ośrodek kultury

Wiosna oczami młodych artystek
Wiosna oczami młodych artystek

Galerii Młodych w Bibliotece Pana Kleksa odbył się wernisaż wystawy „Wiosenne inspiracje”. Swoje prace zaprezentowały uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, pokazując własne spojrzenie na temat budzącej się przyrody. Ekspozycja była okazją do zaprezentowania kreatywności i indywidualnych pomysłów młodych autorek.

25.04.2026 12:00
„Monochrom” w Starym Kisielinie – sztuka linorytu w różnych odsłonach
„Monochrom” w Starym Kisielinie – sztuka linorytu w różnych odsłonach

W Pałacu w Starym Kisielinie otwarto wystawę „Monochrom”, na której zaprezentowano prace wykonane w technice linorytu. Autorami są uczestnicy sekcji graficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy rozwijają swoje umiejętności od lat. Ekspozycja ukazuje różnorodne podejścia do tej samej techniki oraz indywidualne spojrzenia twórców.

17.04.2026 14:00
Młode głosy na scenie – Festiwal Piosenki w Zielonej Górze
Młode głosy na scenie – Festiwal Piosenki w Zielonej Górze

W Bibliotece Norwida odbył się Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki organizowany przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Na scenie zaprezentowali się młodzi wykonawcy, którzy rywalizowali o możliwość udziału w kolejnym etapie Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Występy dostarczyły wielu emocji i pokazały wysoki poziom przygotowania uczestników.

16.04.2026 12:00
Kulturalna Wymiana Roślin i Książek w Centrum Przyrodniczym
Kulturalna Wymiana Roślin i Książek w Centrum Przyrodniczym

W Centrum Przyrodniczym odbyła się kolejna edycja Kulturalnej Wymiany Roślin i Książek, organizowana we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury. Uczestnicy przynosili rośliny oraz książki, które mogli wymieniać z innymi, dając im drugie życie. Wydarzenie przyciągnęło miłośników zieleni i literatury, tworząc przestrzeń do spotkań i rozmów.

11.04.2026 23:52
„Pierwsze oznaki wiosny” - młodzi fotografowie w Zielonej Górze
„Pierwsze oznaki wiosny” - młodzi fotografowie w Zielonej Górze

W poniedziałek odbył się wernisaż prac dzieci i młodzieży w ramach konkursu fotograficznego „Pierwsze oznaki wiosny”, organizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Na wystawie zaprezentowano zdjęcia ukazujące budzącą się do życia przyrodę z perspektywy młodych autorów. Wydarzenie było okazją do pokazania ich kreatywności i wrażliwości artystycznej.

02.04.2026 12:00
„Co w trawie szeleści” – dziecięca wystawa w Bibliotece Pana Kleksa
„Co w trawie szeleści” – dziecięca wystawa w Bibliotece Pana Kleksa

W Galerii Młodych w Bibliotece Pana Kleksa w Zielonej Górze odbył się wernisaż wystawy „Co w trawie szeleści”. Na ekspozycji zaprezentowano prace dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13, które ukazują świat owadów i ptaków w artystycznej formie. Wystawa prezentuje przyrodę z perspektywy najmłodszych, pełną kolorów i wyobraźni.

25.03.2026 14:31