Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILII:

zielonogórski ośrodek kultury

„Alicja w Krainie Czarów” w nowej odsłonie. Wyjątkowy wernisaż w Zatoniu
„Alicja w Krainie Czarów” w nowej odsłonie. Wyjątkowy wernisaż w Zatoniu

Pałac w Zatoniu stał się miejscem niezwykłego spotkania ze sztuką. Odbył się tam wernisaż inspirowany „Alicją w Krainie Czarów”, podczas którego malarka zaprezentowała własną interpretację znanej historii.

Wczoraj, 11:55
Koncert zespołu Estima – muzyczna droga, która dopiero się rozkręca
Koncert zespołu Estima – muzyczna droga, która dopiero się rozkręca

Zespół Estima, składający się z osób dorosłych, zaprezentował swój kolejny koncert. Grupa od dwóch lat rozwija się muzycznie, konsekwentnie budując swoje brzmienie i zdobywając doświadczenie sceniczne. Występ był okazją do pokazania efektów wspólnej pracy oraz muzycznej pasji, która łączy wszystkich członków zespołu. Każdy kolejny koncert potwierdza, że Estima wciąż się rozwija i coraz pewniej czuje się na scenie.

Wczoraj, 11:42
Nowoczesne "Śluby Panieńskie" w wykonaniu Teatru Arkany
Nowoczesne "Śluby Panieńskie" w wykonaniu Teatru Arkany

Teatr Arkany zaprezentował „Śluby panieńskie” w nowoczesnej odsłonie, łącząc klasykę Fredry z dynamiczną, współczesną interpretacją. Spektakl przyciągnął świeżym spojrzeniem na znany tekst i udowadnił, że dobra komedia nadal bawi bez względu na epokę.

24.06.2026 10:44
Zieleń miasta na kartce papieru. Plenerowe warsztaty akwareli
Zieleń miasta na kartce papieru. Plenerowe warsztaty akwareli

Przy Winnym Wzgórzu, w sąsiedztwie Palmiarni, odbyły się plenerowe warsztaty akwarelowe poświęcone zieleni miejskiej. Uczestnicy szkicowali otaczającą przestrzeń i poznawali podstawy malarstwa akwarelowego, pracując bez wspomagania się fotografiami.

19.06.2026 12:01
„Byle pozytywnie” – koncert pełen młodzieńczej energii w Pałacu w Starym Kisielinie
„Byle pozytywnie” – koncert pełen młodzieńczej energii w Pałacu w Starym Kisielinie

Jak często zamiast dostrzegać dobre strony codzienności, skupiamy się na tym, co nam nie wyszło? Odpowiedzią na takie podejście był koncert „Byle pozytywnie”, który odbył się w Pałacu w Starym Kisielinie. Na scenie zaprezentowały się młode artystki z zespołu Ars, które zabrały publiczność w muzyczną podróż pełną optymizmu i dobrej energii. W repertuarze nie zabrakło utworów niosących pozytywny przekaz oraz pokazujących talent i zaangażowanie młodych wykonawczyń.

17.06.2026 15:35
Skąd wzięło się złoto na Ziemi?
Skąd wzięło się złoto na Ziemi?

Czy złoto mogło powstać jeszcze zanim narodziła się Ziemia? Na to pytanie odpowiadano podczas kolejnego spotkania z cyklu „Zoom na naukę”. Uczestnicy poznali teorię mówiącą o tym, że cenny kruszec powstał podczas kosmicznych zderzeń gwiazd miliardy lat temu, a następnie trafił na naszą planetę. Było to jednocześnie ostatnie wydarzenie z cyklu przed wakacyjną przerwą. Do naukowych ciekawostek uczestnicy wrócą po wakacjach, by odkrywać kolejne tajemnice świata i wszechświata.

16.06.2026 09:27
Młodzi artyści podsumowali rok swojej pracy
Młodzi artyści podsumowali rok swojej pracy

Młodzi uczestnicy zajęć Zielonogórskiego Ośrodka Kultury spotkali się, by wspólnie podsumować rok pełen twórczej pracy. Na kocach rozłożonych na świeżym powietrzu tworzyli prace indywidualne i grupowe, rozwijając swoją wyobraźnię oraz artystyczne umiejętności. A jeśli chcecie zobaczyć część ich twórczości na własne oczy, wystarczy spojrzeć w górę przy zielonogórskim ratuszu — tam można dostrzec kolorowe meduzy przygotowane przez uczestników zajęć.

03.06.2026 13:52
Młodzi aktorzy ponownie przejęli scenę
Młodzi aktorzy ponownie przejęli scenę

Trwa 31. Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Teatralnej „O Złote Pióro Koszałka Opałka”. Podczas drugiego dnia wydarzenia dzieci i młodzież z zielonogórskich szkół prezentowały spektakle przygotowywane przez ostatnie miesiące. Dla wielu młodych aktorów był to jeden z pierwszych występów przed publicznością.

21.05.2026 10:00
Francuski wieczór muzyczny w Starym Kisielinie
Francuski wieczór muzyczny w Starym Kisielinie

W Pałacu w Starym Kisielinie odbył się koncert „La vie est belle, czyli życie jest piękne” w wykonaniu Dagmary Korony z zespołem. Publiczność mogła usłyszeć znane utwory muzyki francuskiej w kameralnej aranżacji. Wieczór upłynął w nastrojowej atmosferze pełnej subtelnych brzmień i muzycznych emocji.

08.05.2026 12:23
Linoryt w ZOK. Kreatywne warsztaty po modernizacji
Linoryt w ZOK. Kreatywne warsztaty po modernizacji

Po przerwie związanej z modernizacją Zielonogórski Ośrodek Kultury wraca z ofertą dla mieszkańców i od razu stawia na działania twórcze. W odnowionej przestrzeni Kulturalnej Pracowni Twórczej pojawiła się okazja, by spróbować swoich sił w linorycie – technice, która łączy rzemiosło z artystyczną swobodą. Pod okiem Marty Trawińsk uczestnicy pracowali nad własnymi projektami, ucząc się cierpliwości i precyzji. Efektem były autorskie grafiki, ale też coś więcej – pierwsze doświadczenie tworzenia od podstaw i satysfakcja z własnoręcznie wykonanej pracy.

30.04.2026 16:00